Prázdninová přespávačka s Dorostem

By 22. 9. 2022No Comments

Přístav na skále

I přestože jsme všichni měli plné prázdniny, v našich kalendářích nesměla chybět přespávačka. Za tři dny jsme prožili spoustu nových zážitků, mohli se víc poznat i naplánovat, co bychom chtěli společně zažít příští školní rok.

Zahráli jsme si naší oblíbenou hru Four square. Vyzkoušeli jsme také novou hru – kdo shodí hradby, ale zároveň neshodí krále. Největší úspěch měla taktika společně na jeden cíl.

Po skvělém obědě, který nám uvařili 3A, jsme hráli nový typ hry od Tomáše. Cílem bylo vyfotit se na různých místech v Ústí nad Labem nebo splnit úkoly od Tomáše. Úkol, který byl jistě pro všechny výzvou a zároveň nezapomenutelným zážitkem, bylo udělat tři kotouly na náměstí u kostela Nanebevzetí Panny Marie.

První den byl zakončen filmovým večerem. Koukali jsme se na film Remember The Goal, na který navazovala diskuse o hlavních myšlenkách. S některými jsme se shodli, že nás to namotivovalo začít běhat. Původně bylo v plánu i společně začít, ale bohužel jsme se ráno cítili všichni docela unaveně a chtěli jsme si šetřit síly na náš hlavní bod programu – ferraty.

Ze začátku se zdálo, že nám počasí zkazilo plány, ale dopadlo to dobře a déšť dodal celému dopoledni klid se soustředit na duchovní program. Na začátku měl každý 20 minut se modlit a přemýšlet nad daným textem z bible, poté následovala debata ve skupinkách. Program byl zakončený celkovým shrnutím, kdy jeden vybraný popsal diskusi své skupinky a rozvedl odpovědi na otázky, o kterých byla diskuze. Přestože to byl nelehký úkol, všem vybraným ze skupinek se to velice povedlo. „Michal zjistil, že mu mluvení před lidmi docela jde.“

Odpoledne vysvitlo sluníčko, a tak jsme mohli strávit společný čas venku na hřišti. Druhý večer se nesl ve vzoru prvního večera, ale s filmem z jiného žánru.

A konečně poslední den jsme vyrazili na ústeckou ferratu. Výlet na ferraty se povedl, připojil se k nám náš kazatel Libor a celkově panovala nadšená nálada, že budeme zkoušet společně něco nového.

Čas velice rychle plynul za přítomnosti dobré nálady. Každý mohl vyzkoušet lezení po skále, uvařili jsme si k obědu čínské polévky a hráli jsme Bang.