Skip to main content
Kronika

Přespávačka 18. 3. – 19.3.

By 26. 4. 2022No Comments
Píše se den 18. 3. 2022
Tento den začala dvoudenní přespávačka dorostu Přístav.
Byla to skvělá přespávačka, na kterou všichni budeme vzpomínat ještě dlouho. Celá přespávačka začala uvítáním a hrou s mladším dorostem. Hra si získala velikou oblíbenost mladších dětí. Za úkol totiž bylo získat a sníst co nejvíce piškotů.
Věřím, že na pátek jsme se všichni moooc těšili. K večeři měla být pizza a taky že byla. Pizza byla výborná😋 Náš program pokračoval dál. Dalším bodem bylo zhlédnutí filmu Sedm životů. Následně byla velice žhavá diskuze o životě pána, který představoval hlavní roli filmu. Nakonec se vše uklidnilo a náš společný den jsme zakončili výbornou buchtou, kterou nám upekla Bětka 🥰. Dobrou noc.
No, ale tím naše přespávačka nekončila. Naším sobotním cílem bylo užít si společný čas a připravit se na návštěvu Ukrajinských dětí v hotelu Vladimír. Příprava se rozdělila na dva tábory. Jeden měl za úkol připravit program – hry a druhý občerstvení.
První skupina s pomocí vedoucí mládeže Terči připravila kromě skvělých her základní Ukrajinská slovíčka pro lepší komunikaci. Druhá skupina se dala na pečení čokoládových a banánových muffinů. Pečení bylo skvělé, upekli jsme snad 100 muffinů. Spojili jsme znalosti všech, čímž jsme si poradili s problémem, že jsme neměli váhu. Během příprav dorazila naše skvělá kuchařka paní Alča O., která nám připravila vynikající oběd – špagety s bolognese omáčkou. Po velice dobrém obědu, úklidu a odpočinku jsme vyrazili do hotelu Vladimír. Na pomoc s komunikací přišla Jana, která je z Ukrajiny. Moc nám pomohla. Díky ní jsme mohli hrát hry a všichni věděli, jak se daná hra hraje.
Nejoblíbenější hrou se stal four square, ale i další hry si získaly oblibu. Po skončení jsme se všichni shodli, že to byl moc fajn strávený čas. Ukrajinské děti byly taky spokojené a proto jsme se domluvili, že přijdeme znovu.
Poté jsme se vrátili zpět a celou přespávačku zakončili společnou hrou four square, která je naše nejoblíbenější.
Děkujeme vedoucím za skvělou přespávačku👍
(děti se výrazně podílely na přípravě a průběhu! vedoucí jen pomáhali 🙂
za Přístav zapsala
Johča